دسته‌بندی نشده

تاریخچه اسنوم

Snom یک شرکت آلمانی است که تلفن های تحت شبکه (VoIP) را بر اساس استاندارد SIP تولید می کند. محصولات Snom بخش تجاری کوچک تا متوسط، دفاتر خانگی، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، حامل ها و تولیدکنندگان تجهیزات اصلی را هدف قرار می دهد. این شرکت در سال 1996 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در برلین آلمان است، و از سال 2016 یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به VTech  است.

Snom در سال 1997 در برلین، آلمان، توسط کریستین استردیک و نیکلاس پیتر پولند، دانشمندان سابق کامپیوتر در دانشگاه فنی برلین تاسیس شد. در سال 1999، این شرکت با معرفی مدل snom 100 شروع به تولید تلفن های VoIP کرد. تا سال 2000، این شرکت بر روی چشم اندازی برای ساخت اجزای قابل همکاری برای سیستم های ارتباطی سازمانی متمرکز شد. این شرکت به جای فروش یک پلت فرم تلفن، بر تلفن های VoIP مستقل که با پلتفرم های مبتنی بر استانداردهای فروشندگان مختلف سازگار هستند، تمرکز کرد، که با معرفی پروتکل SIP که اخیراً در گروه ویژه مهندسی اینترنت (IETF) استاندارد شده بود، امکان پذیر شد.

 در سال 2001، Snom یک سرمایه گذاری مشترک را در بنگلور هند راه اندازی کرد. پس از چندی تلاش برای توسعه بخش هایی از محصول در هند، این دفتر تمرکز خود در را روی فروش گذاشت. در سال 2006، Snom دفتری را در شمال آندوور، ماساچوست افتتاح کرد تا وارد بازار آمریکای شمالی شود. در سال 2008، Snom Italy ، در سال 2009 Snom France و در سال 2010 snom UK Ltd تاسیس شد. شبکه توزیع کنندگان شامل شرکت هایی در EMEA، منطقه CIS، آمریکای شمالی و استرالیا است.

در اواخر سال 2016، Snom Technology AG توسط VTech  خریداری شد. معامله در 21 نوامبر 2016 تکمیل شد

این شرکت توسط  Gernot Sagl، Chi Hoi Tong، Ka Hung Tong و Chi Keung Wong اداره می شود. اعضای هیئت نظارت عبارتند از: آلن چی یون ونگ، شاه فای پانگ و هون کوانگ لیونگ.

تلفن رومیزی VoIP snom 100 یکی از اولین تلفن های تجاری صوتی روی IP در بخش مخابرات بود. این تلفن در ابتدا بر اساس پروتکل H.323 بود، اما در سال بعد به پشتیبانی از پروتکل  SIP مجهز شد و از نظر فناوری به بلوغ رسید و در جامعه IETF به رسمیت شناخته شد. مدل بعدی snom 105 بود که یک رابط اترنت دوم را اضافه کرد تا امکان زنجیره کردن تلفن به یک کامپیوتر رومیزی را برای استفاده از تنها یک کابل شبکه در ایستگاه اداری فراهم کند.

پس از snom 105 مجموعه ای از تلفن های رومیزی با 200 نوع طراحی شد که با یک گوشی جدید و نمایشگرهای LCD در دو اندازه، طراحی مجدد بزرگی داشت. مدل 200 و 220 تولید شد.  مجموعه 100 سری دیگر، snom 190، با همان فرم فاکتور 200، این سطح فناوری را در پاییز 2004 به پایان رساند و راه را برای سری 300 که در زمستان 2004 منتشر شد هموار کرد.

تمامی نرم افزارهای snom در فریمور گوشی های آن وجود دارد و تلفن های VoIP از تمامی استانداردهای رایج و همچنین آخرین فناوری ها برای پیمایش در آدرس شبکه (NAT)، نقشه برداری شماره تلفن (ENUM) و شبکه های خصوصی مجازی (VPN) پشتیبانی می کنند.

همه تلفن‌های snom با سیستم‌های تلفن مبتنی بر SIP و اجزای سیستم سازگار هستند، از جمله پلت‌فرم‌های باز مانند Asterisk، SER، sipXecs، و سیستم‌های IP-PBX ارائه‌ شده توسط شرکت‌هایی مانند BroadSoft،Epygi ، MetaSwitch، Pandora، NetTrans، NetVanta، ADTRANC و …

تلفن‌های Snom دارای ویژگی‌های امنیتی مبتنی بر دو استاندارد امنیتی VoIP SIP (RFC 5246) و SRTP (RFC 3711) هستند. برخی از دستگاه ها از شبکه خصوصی مجازی و رمزگذاری بی سیم (WEP/WPA) نیز پشتیبانی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *